בריאות העיניים מאת ביל סרדי

 

 

מתוך תרגום הספר בריאות העיניים

חדות הראייה פוחתת עם העלייה בגיל. שכיחות מחלות העיניים אצל אנשים מבוגרים עולה פי 10. הוסיפו זאת לעלייה בתוחלת החיים, ואנו מגיעים לעשור השביעי ואף לעשור השמיני של חיינו, כלומר, האתגר הטיפולי במחלות העיניים שמעיק כבר עתה, יהיה מעיק עוד יותר בעתיד.
העדשה הממקדת של העין מאבדת 1% משקיפותה בכל שנת חיים. עד גיל 60 , אצל כשני שלישים מאיתנו יהיו סימנים ראשונים של קטרקט (ירוד). אדם בן 80 יזדקק למנורה של 200 ואט על מנת לקרוא, בעוד שבגיל 20 הוא הסתפק במנורה של 60 ואט בלבד. רוב האנשים יזדקקו לניתוח קטרקט בגיל מתקדם. מחלת הגלאוקומה (ברקית, glaucoma) מכונה גם "הגנב השקט" מאחר שהיא עלולה לגרום לאובדן הראייה ההיקפית של האדם ללא ידיעתו. מחצית מהמקרים אינם מאובחנים. הטיפולים המקובלים, כגון טיפות עיניים וטיפולי לייזר, עשויים להפחית לחץ תוך-עיני מוגבר, ולמנוע את ההרס של עצב הראייה בטווח הרחוק. למרות זאת, מבוגרים רבים מפתחים ליקויי ראייה חמורים. בעוד 2% בלבד מהמבוגרים שעברו את גיל 40 חולים בגלאוקומה, בתחומי הגיל הגבוה יותר אחוזי התחלואה הם 12%-5% .

 

סרטן – מניעה וטיפול בדרך טבעית מאת ד"ר  מייקל מורי, ד"ר טים בירדסל, ד"ר ג'וזף פיזורנו, ד"ר פולי ריילי

 

מתוך תרגום הספר סרטן-מניעה וטיפול בדרך טבעית

אין עוד מחלה המפחידה אותנו יותר ממחלת הסרטן. מהו מקור הפחד הזה? המקור הוא החשיפה שלנו להשפעה ההרסנית של המחלה, של הכימותרפיה ושל ההקרנות על מישהו היקר לנו. הסטטיסטיקה של מחלת הסרטן בארצות-הברית מציגה בפנינו את המציאות.

בכל שנה:
1. יאובחנו יותר מ 1,250,000- מקרים חדשים של סרטן פולשני.
2. יאובחנו 1,500,000 מקרים נוספים של סרטן לא פולשני.
3. יותר מ 500,000- אנשים ימותו מסרטן.
4. סרטן יגרום ל 1- מתוך כל 5 מיתות.
5. סרטן יתקוף 1 מתוך 3 אנשים החיים היום.
6. 50% מתוך המאובחנים בסרטן ימותו מהמחלה.
מחלת הסרטן היא מחלה מפחידה בצדק. ההצדקה הטובה ביותר לפחד היא העובדה שלרובנו יצא לחוות את חוסר האונים המתלווה למחלה, בעוד שזו שדדה את הגוף, המחשבה והרוח של מישהו קרוב לנו שפעם חי חיים מפוארים. למרות המשאבים הרבים המוקצים למלחמה בסרטן, הרפואה הקונבנציונלית, לבדה, נכשלה במלחמה הזאת. אף שיש התקדמות עצומה, אנחנו עדיין מפסידים במערכה נגד הסרטן. אחת מסיבות המפתח לכך היא שהרפואה הקונבנציונלית מתעלמת כבר זמן רב מהמרפא הטוב ביותר - הטבע. סרטן-מניעה וטיפול בדרך הטבעית הוא משאב רב-ערך, המספק את המידע העדכני ביותר בנושאי תזונה ותוספי תזונה למניעת מחלת הסרטן, וגם מנחה אתכם כיצד למנוע את מחלת הסרטן ולטפל בה. אנחנו מציעים לכם תוכנית מקיפה, הכוללת נתונים בתחום התזונה, שימוש נכון בוויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא ונתונים טבעיים נוספים. אתם זקוקים לספר זה, מאחר שאם לא תעקבו אחר ההנחיות שאנו מציגים בו, הסיכון שלכם לחלות בסרטן יגדל פי 3 לפחות מאשר אם תעקבו אחר המלצותינו.

 

חיים עם הסרטן מאת ד"ר קית בלוק

 

מתוך תרגום הספר חיים עם הסרטן     

הסרטן הוא אחד האתגרים הקשים ביותר שכל אחד מאיתנו עלול להתייצב מולו. למטופלים שלי אני אומר שהדבר משול לאדם שמכריחים אותו לטפס על הר האוורסט: המסלול שלכם להחלמה מסרטן דורש את אותה התחייבות מוחלטת, של הגוף ושל הנשמה, שתאפשר לכם להתמקד ולהיות בכושר. רבים ממטופליי אומרים לי שהשוואה זו ממחישה עד כמה המחלה גרמה להם להרגיש כנועים, ומחזקת שני רעיונות מפתח. הראשון הוא שכדי להתגבר על מחלתכם, בדיוק כמו בטיפוס על הר האוורסט, אתם צריכים לדעת איך לעשות זאת, לתכנן ולהתכונן. השני הוא שבדומה לטיפוס על הרים, הנעשה צעד אחר צעד, גם כיבוש המחלה נעשה צעד אחרי צעד. כל התנהגות חדשה שאתם מאמצים כדי לשפר את בריאותכם, היא ניצחון. כל שיפור בתסמינים שלכם, לא משנה עד כמה קטן, הוא צעד חשוב לקראת כיבוש פסגת הבריאות. מוכנות, השלב הראשון, היא המפתח לטיפול מוצלח בסרטן. לו הנחַתי אתכם על פסגת האוורסט, הייתם בני-מזל לו שרדתם כמה שעות בקור העז וברמת החמצן הנמוכה שבאטמוספרה. באותו אופן, חולי סרטן שאינם מוכנים, לעיתים קרובות חסרים את העתודות שיישאו אותם לאורך הטיפול. כמובן, שום אדם רציונאלי לא יטפס אל פסגת האוורסט ללא הכנה. אתם זקוקים לאימון, לציוד מתאים ולזמן כדי ללמוד את הדרכים ואת השטח לפני שאתם מתחילים לצעוד במסלול. אתם קובעים לעצמכם את הקצב ומקימים מחנות לאורך המסלול כדי לאקלם את עצמכם לגובה. צעד נבון הוא לגייס לעזרתכם גם מדריך מנוסה, שיוכל לעזור לכם לנווט בשטח המורכב ביותר. כך גם עם סרטן.

 

המלחמה של קלרה מאת קלרה קרמר

 

       

מתוך תרגום הספר המלחמה של קלרה

לאלה מאיתנו שלא נשלחו לסיביר, סיביר הובאה אליהם על ידי הרוסים. כל טיפת דלק, כל חומר בעירה ואפילו קנים קטנטנים של ציפורים, נשלחו לחזית. למעשה חייתי במעיל האפגאני האפור והכבד שלי שבטנתו פרוות ארנבת. המעיל הזה הציל אותי. תודה לאל שדודה אוצ'קה התחתנה עם פרוון. הירש לייב דאג לתפור מעילים לכל בני המשפחה. היה בידינו לבחור כל העולה על רוחנו, אפילו את פרוות ז'ולקיב המפורסמת, שהייתה שם דבר בפריז. אך כל עוד הרוחות שהיו קרות כקרח התמידו במשבם בערבות, לא היה דבר חם יותר מטלה אפגאני. לכן באופן טבעי היה זה הלבוש המשפחתי שלנו.

שישה חודשים לאחר שהסובייטים כבשו את ז'ולקיב, שהינו עדיין בלפיתת הקרח של חורף הכיבוש הראשון. החדשות ששודרו ברדיו של סבי וסבתי עמדו גם הם בקיפאונם. נמלאנו ייאוש כאשר ארצות הברית הכריזה על ניטרליות. ולמרות שאנגליה וצרפת הכריזו מלחמה על גרמניה, דבר לא נעשה בנוגע לכיבושה של פולין. כל שצרפת עשתה היה לפלוש לאזור גרמני שלא היה מוגן כראוי. אזור שהשתרע כל כולו על פני 12 קילומטרים, כשבסיום ההשתלטות עליו חייליה חזרו. ננטשנו.

 

יו"ר הכנסת (נשיא מדינת ישראל דהיום - ח.ג.) מתרשם עמוקות מהספר "המלחמה של קלרה'" ומודה על התרגום לעברית

לכבוד
מר אלכס אורלי (זיגוש - ח.ג)

שלום רב,

מאשר בברכה קבלת מכתבך והספר "המלחמה של קלרה - סיפור הישרדותה של נערה" מאת אחותך קלרה קרמר.

ספר מרטיט זה מצליח לגעת בלב שוב ושוב, ולרגש מחדש גם מי שקרא רבות על החיים היהודים בתקופת השואה. היכולת של אחותך, קלרה, לתעד כבר אז את הנעשה, ולהעלות על ספר את הזיכרונות החיים כל כך, את האימה הנאצית ואת התקווה ותחושות בנין האומה שחשה עם בואה לארץ ישראל, מרשימה ביותר. אין ספק שמדובר בהצבת מצבת זיכרון חיה לבני משפחתכם שנספו, למשפחת בק חסידי אומות העולם, ולקהילת ז'ולקיב בפולין שאלפי יהודייה עלו בסערה השמימה.

תודה לך על הדאגה לתרגום ספר מופת זה לעברית. איחולי לבריאות טובה ואריכות ימים.

בברכה,

ראובן (רובי) ריבלין
יושב-ראש הכנסת

 

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו קשר

 

ד"ר חנה גבאי

תרגום רפואי מדעי מאנגלית לעברית

972-52-8915005+

chanaga@gmail.com